Nuo ko priklauso vestuvių fotografavimo kaina?

 

Renkantis vestuvių fotografus būsimi jaunavedžiai teikia ne tik didelę reikšmę nuotraukų kokybei, nuotraukų skaičiui, bet ir vestuvių fotografavimo kainai. Būtent vestuvių fotografo įkainis gali suvaržyti ir apriboti vestuvių fotografo pasirinkimą, todėl rekomenduojama biudžete numatyti kokią sumą galėsite išleisti fotografo paslaugoms. Preliminariai galima spėti, kad vestuves nufotografuoti profesionaliai Lietuvoje skelbiasi daugiau negu pusė tūkstančio žmonių. Turiu galvoje, kad profesionaliai vestuves nufotografuoti skelbiasi net naujokai, nors tai ir nėra logiška. Nevienodos ir vestuvių fotografavimo kainos, kurios prasideda nuo sutarto simbolinio atlygio iki 5000 litų už dieną. Pigiausiai tai yra už simbolinį atlygį arba kažkur iki 800 litų fotografuoja naujokai arba pradedantieji vestuvių fotografai. Labiau pažengusieji fotografavę kelis sezonus prašo nuo 800-1500 litų. Vadinamas, vidutinis vestuvių fotografų sluoksnis nuo 1500-3000 litų priklausomai nuo papildomų paslaugų ir fotografavimo laiko. O 3000-5000 litų kainą teks pakloti už patyrusių, savo braižą turinčių vestuvių fotografų paslaugas. Tačiau visuomet yra išimčių dėl fotografavimo kainos, nes kaina priklauso nuo daugelio dalykų. Todėl visuomet įdomu sužinoti kas lemia tokią ar kitokią vestuvių fotografavimo kainą. Kokios gali būti vestuvių fotografavimo kainos sudedamosios dalys? Parašysiu kaip tai atrodo www.fotoromantika.lt vestuvių fotografo akimis. Galbūt pirmiausiai vestuvių fotografavimo kaina priklauso nuo vestuvių fotografo žinomumo, nuo vestuvių fotografo darbo patirties, nuo naudojamosįrangos skirtos fotografavimui, nuo to kaip ir kiek laiko vestuvių fotografas sutvarkys nuotraukas, nuo fotografavimo laiko, nuo transporto išlaidų ir papildomų paslaugų skaičiaus ir kainos.

 

1) Vestuvių fotografo žinomumas ir vardas

Jeigu vestuvių fotografas yra žymus, jeigu jo darbai sulaukia visuomenės susidomėjimo, jeigu vestuvių fotografas turi įspūdingų apdovanojimų už vestuvinę fotografiją, natūralu, kad toks fotografas geidžiamas ir dažnai kviečiamas fotografuoti vestuves. Kadangi fotografo laikas ribotas ir per vieną dieną dažniausiai gali nufotografuoti tik vienas vykstančias vestuves, todėl veikiant paklausos ir pasiūlos dėsniams tokio fotografo – menininko vestuvių fotografavimo kaina yra ženkliai didesnė negu patyrusių vestuvių fotografų. Tačiau reikėtų neapsigauti, nes kartais didelė kaina gali būti ir reklaminis triukas.

 

2) Vestuvių fotografo darbas ir patirtis

Vestuvių fotografavimas – reikalauja fizinių jėgų dėl to, kad nešiojami fotoaparatai nemažai sveria, o norint įdomių fotografijų reikia nuolat prisitaikyti, priklaupti, pasilenkti ar net atsigulti, be to fotografuojant tenka nemažai kilometrų nužingsniuoti. Vestuvių fotografui reikia nuolat prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos, besikeičiančio apšvietimo ir į pasikeitimus reaguoti greitai, nes laikas vestuvėse labai apibrėžtas. Savo fotografavimo sumanymus fotografas turi vykdyti greitai, išnaudodamas kiekvieną akimirką, būtent dėl to naujokai ir pradedantieji vestuvių fotografai neprilygsta patyrusiems fotografams. Tiesiog jeigu nėra patirties, tuomet nėra išnaudojama fotografuojama aplinka, nespėjama suorganizuoti įdomių siužetų, neprisitaikoma prie pasikeitusių apšvietimo sąlygų ir panašiai. Geras vestuvių fotografas privalo sekti vestuvių fotografijos rinką, domėtis tendencijomis, nes tai padeda neatsilikti ir neįstrigti kažkokiuose fotografavimo rėmuose. Būtent todėl kartais jaunavedžiai lygindami patyrusių (10-20 vestuvių fotografavimo patirtį) turinčių fotografų darbus su naujokų darbais rizikuoja ir samdo ne tokį patyrusį vestuvių fotografą. Paprasčiausiai dėl to, kad tas patyręs vestuvių fotografas netobulėja ir įstringa šablonuose. Šablonai, kai tose pačiose vietose fotografuoti skirtingi žmonės, bet nuotraukos tos pačios. Todėl svarbu, kad pasirinktas vestuvių fotografas turėtų vestuvių fotografavimo patirtį ir domėtųsi vestuvine fotografija.

 

3) Nuo naudojamos fotografavimo įrangos

Reikėtų pasidomėti kokia fotografavimo įranga naudojasi vestuvių fotografas. Jeigu mėgėjiškos klasės fotoaparatai ir objektyvai, tuomet pasiekti rezultatai dažniausiai žymiai kuklesni ir prastesni negu su aukštos kokybės foto technika. Kokybiški vestuvių fotografo įrankiai (fotoaparatai, optika ir priedai) - itin brangūs. Dažnas fotografas kad vestuves galėtų tinkamai fiksuoti investuoja 15 000-20 000 litų ir tai nėra riba. Fotoaparatai dėvisi, atsiranda naujovės, todėl kiekvienais metais fototechikos atnaujinimui reikia papildomų investicijų. Svarbu pasidomėti ar vestuvių fotografas naudojasi vienu fotoaparatu ar vestuvių dieną turi jų keletą. Kadangi niekas nėra apsaugotas nuo technikos gedimų, todėl svarbu, kad vestuviniai momentai būtų užfiksuoti ir pirmajam fotoaparatui netikėtai sugedus būtų galima tuojau pat fotografuoti su atsarginiu. Tačiau reikėtų atsiminti, jog geras nuotraukas fiksuoja ne fotoaparatas, o fotografas.

 

4) Kiek fotografas užtruks kol sutvarkys fotografijas?

Iš šalies žvelgiant vestuvių fotografavimas atrodo labai paprastas, nes fotografas dirba tik vestuvių dieną. Sakykime, fotografuoja dešimt valandų, gauna solidų užmokestį ir todėl daugeliui tautiečių kyla pavydas. Kaip čia taip gali būti gerai apmokamas darbas, kai už vieną darbo dieną gaunama tūkstantis dar daugiau pinigų. Tačiau tai nėra tiesa ir šis požiūris labai susijęs su vestuvių fotografija egzistavusia prieš dešimtmetį ar daugiau, kai vestuvinės nuotraukos būdavo pristatomos tuojau pat (netgi tą pačią vestuvių dieną), kai buvo fotografuojama juosta ir nuotraukų redagavimo galimybės buvo labai ribotos. Šiuo metu vestuvių fotografai negali paruošti ir atiduoti nuotraukų tuojau pat. Dėl to, kad fotografas norėdamas pasiekti geriausią galutinį rezultatą fotografijas redaguoja, taiso ir retušuoja. Nuotraukų redagavimo procesas sudėtingas ir ilgas. Tikėtina, jog vienų vestuvių nuotraukų apdorojimas gali siekti nuo 5 dienų iki 20 darbo dienų. Priklauso nuo fotografijų skaičiaus ir redagavimo sudėtingumo. Taigi išeitų taip, kad prie vestuvių dienos fotografavimo darbo laiko reikėtų pridėti dar laiką skirtą nuotraukų apdorojimui. Todėl nuotraukų tvarkymas, retušavimas gali suryti didžiąją vestuvių fotografo darbo laiko ir įtakoti vestuvių fotografavimo kainą.

 

 

5) Kiek laiko dirbs vestuvių fotografas?

Žinoma, jog vestuvių fotografavimo kaina priklauso nuo fotografavimo laiko. Vestuvių fotografai dažniausiai savo fotografavimo paketus siūlo pagal tokius etapus:

 

a)      Pasiruošimas;

b)      Santuokos fotografavimas;

c)       Fotosesija gamtoje ar mieste;

d)      Pokylio fotografavimas.

 

a) Pasiruošimas

Vieni jaunavedžiai pageidauja ypatingą dieną fiksuoti jau nuo nuotakos pasiruošimo, kai jaunajai pradedamas daryti makiažas, šukuosena kirpykloje ar namuose. Vestuvių fotografas fotografuoja kaip nuotaka rengiasi vestuvinę suknelę, puošiasi ir dabinasi vestuviniais papuošalais, nepraleidžia progos užfiksuoti vestuvių detales: vestuvinę suknelę, batelius, pasiruošimo aplinką. Dažnai fotografuojama ir jaunikio pasirengimas vestuvėms: kaip jaunikis rengiasi švarką, sagstosi sagas, puošiasi. Gražu, kai pasiruošimo momentai fotografijose atskleidžiami per jaunavedžių santykius. Pavyzdžiui, jaunikis padeda ruoštis jaunajai arba jeigu nuotaka turi pagalbininkų per stebėtojo vaidmenį. Jeigu vestuvės tradicinės, tuomet po pasiruošimo gali būti įtrauktas išlydėjimo iš namų fotografavimas. Kokia bus vestuvių fotografavimo pradžia priklauso nuo numatytos vestuvinės programos ir susitarimo tarp fotografo ir jaunavedžių.

 

b) Santuokos fotografavimas

Po pasiruošimo vestuvėms laukia pati svarbiausia, oficialioji vestuvių dalis: santuokos ceremonija santuokos rūmuose ir bažnyčioje. Priklausomai nuo vestuvių fotografo įgūdžių ir susitarimo fiksuojama kaip jaunavedžiai atvyksta į santuokos rūmus, kaip susikibę už rankų eina savo meilę patvirtinti parašais, kaip mauna vienas kitam vestuvinius žiedus, pirmieji vestuviniai bučiniai, susirinkusių svečių emocijų užfiksavimas ir kiti vestuviniai momentai. Vestuvių fotografas, norėdamas pasiekti geriausią rezultatą, turi žaibiškai reaguoti į besikeičiančią aplinką, skirtingą apšvietimą. Jeigu vestuvių ceremonija vyksta bažnyčioje ir santuokos rūmuose, tuomet, esant pertraukai tarp šių įvykių, laikas dažnai išnaudojamas fotografuojant jaunavedžius, pulką ir susirinkusius svečius vestuvių ceremonijos vietoje. Kitaip sakant surengiant trumpas fotosesijas.

 

c) Fotosesija gamtoje ar mieste;

Tokio pobūdžio fotosesijos rengiamos, kai po oficialios vestuvių ceremonijos lieka laiko. Vestuvių fotografas su jaunavedžiais leidžiasi į trumpą kelionę aplink santuokos rūmus ar bažnyčią. Pasivaikščiojant natūraliai (nerežisuojant) arba pagal fotografo sumanymus kuriamas siužetas ir fiksuojamos nuotraukos. Daugiausiai režisūros reikia fotografuojant vestuvių fotosesiją gamtoje. Dažniausiai jaunavedžiai arba pasiūlius vestuvių fotografui dar prieš vestuves išrenka vietą gamtoje į kurią po oficialios vestuvių ceremonijos vyksta jaunavedžiai ir pulkas. Paprastai pasirenkama vaizdinga vieta esanti netoli nuo įvykusiančios vestuvių ceremonijos. Dėl to, kad ne visada naudinga rinktis kelias fotografavimo vietas smarkiai nutolusias viena nuo kitos. Pirmiausiai dėl to, jog kelionės vargina ir sugaištama nemažai laiko vien tik atvažiavimui į jas. Vestuvių fotografo tikslas padaryti gražių jaunavedžių ir lydinčio pulko nuotraukų. Fotosesiją dar galima suskirstyti į dvi dalis: jaunavedžių ir pulko fotografavimas.

 

d) Pokylio fotografavimas;

Nemažai jaunavedžių nori, jog būtų įamžinta bent jau vestuvių pokylio vieta ir pradžia. Užfiksuoti susirinkę svečiai, jų sveikinimai, vestuvių pokylio atributika, galbūt net maistas ir saldusis stalas. Kadangi jaunavedžiai keldami vestuves išleidžia nemažai pinigų, todėl jie nori kuo daugiau prisiminti iš savo gyvenimo šventės.

 

 

6) Nuo transporto išlaidų

Jeigu vestuvės vyksta ne tame pačiame mieste, kuriame gyvena vestuvių fotografas reikalinga sužinoti ar reikia mokėti papildomai už fotografo atvažiavimą. Kokia vieno kilometro kaina ar įkainis. Ar vestuvių fotografas važiuos savo automobiliu, o galbūt gali susikooperuoti su vestuvių filmuotoju ar tiesiog yra vieta Jūsų vestuviniame transporte. Jeigu vestuvių fotografas vyksta su savo automobiliu, tuomet Jums nereikia papildomai rūpintis transporto klausimu, tačiau iš kitos pusės jeigu fotografas nepažįsta gerai miesto, kuriame vyks vestuvės, tada jis gali tiesiog pasimesti ar atsilikti nuo vestuvių palydos ir gali kilti keblumų. Taip pat fotografas gali užtrukti parkuodamas savo automobilį ir taip praleisti užfiksuoti keletą vestuvinių momentų.

 

7) Papildomų paslaugų kainos

Vestuvių fotografavimo kaina priklauso ir nuo papildomų paslaugų skaičiaus ir kainos. Jeigu užsisakysite papildomai vestuvių knygą, reikės mokėti už ją. Galbūt norėsite jau atrinktų ir atspausdintų vestuvinių nuotraukų albumo, o gal didelio įrėminto paveikslo su geriausia vestuvine fotografija? Taigi visa tai gali įeiti į vestuvių fotografavimo kainą arba jeigu fotografas prašo už savo paslaugas nedaug, tuomet išsiaiškinkite tiksliai ar gausite viską ko Jums reikia ir ko tikitės.

 

Kontaktai: fotoROmantikas@gmail.com

Telefonas: 8-625-29829

 


Kopijuoti, platinti, skelbti internetinio tinklalapio www.fotoROMANTIKA.lt nuotraukas ir informaciją be raštiško fotografo sutikimo draudžiama. Juk visuomet galite pasiteirauti elektroniniu paštu (arba telefonu) ir greičiausiai gavę teigiamą atsakymą nuotraukas ir informaciją galėsite naudoti kiek tinkami į valias.

 

 

 

NUOTRAUKŲ GALERIJOS

Foto galerijos: vestuvinės nuotraukos, renginių, parodų akimirkos ir laisvalaikio fotografija.

 

 

< sugrįžti atgal

STRAIPSNIAI

Straipsniai apie vestuves, patarimai jaunavedžiams ir vestuvininkams, vestuviniai tostai, palinkėjimai, vestuviniai žaidimai.

 

TEIKIAMOS PASLAUGOS

Vestuvių fotografas, balti balandžiai vestuvėms, šventinė atributika ir kita.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2009 Fotoromantika.lt All rights reserved.