Vestuvių fotografavimo stiliai: LOVE STORY, VESTUVIŲ FOTOGRAFAVIMAS, TRASH THE DRESS

 

Būsimos nuotakos ir jaunavedžiai artėjant Didžiajai dienai pradeda ypač domėtis vestuvių fotografija. Juk kiekvienas norime džiaugtis vestuvinėmis nuotraukomis, jas vartyti lovoje su mylimu žmogumi, rodyti savo vaikams ir išgyventi dar kartą akimirkas, kurios buvo primirštos. Kiekvienam svarbu, jog prisiminimai atgimtų ir suspindėtų žiūrint į vestuvines fotografijas. Straipsnyje bandysiu apžvelgti ir nustatyti iš kokių dalių susideda vestuvių fotografavimas Lietuvoje.

 

1.LOVE STORY (priešvestuvinė fotosesija)
 

Jeigu atliekate vestuvių fotografo paieškas arba domitės šia sritimi, tikriausiai žinote, kad būsimi jaunavedžiai ir fotografai namų darbus pradeda ir atlieka jau prieš vestuves. Tokia fotosesija, kai poros nuotraukas užfiksuoja samdomas vestuvių fotografas prieš vestuves vadinama LOVE STORY (meilės istorija). Pagrindiniai veikėjai būsimas vyras ir žmona, kurie fotografuojami meilės tema. Konkrečias idėjas gali sugalvoti sutuoktiniai ar pasiūlyti fotografas. Dažniausiai tai jaunavedžių susižadėjimas, pirmojo pasimatymo vieta ar tiesiog pasivaikščiojimas vaizdingoje gamtoje.

O kodėl naudinga fotografuotis prieš vestuves? Pirmiausiai, ne retai nuotaka ir jaunikis dvejoja dėl pasirenkamo vestuvių fotografo. Kyla įvairūs klausimai: Ar tikrai gerai vestuvių fotografas sugebės įamžinti šventę? Ar nuotraukos bus gyvos ir ryškios? Nekalbant apie „galvų kapojimą“ ir tamsias, susiliejusias nuotraukas. Todėl norint išsklaidyti panašias abejones, galima susitarti dėl fotosesijos prieš vestuves. Tai naudinga ir dėl kitų svarių priežasčių, kurias aptarsiu šiek tiek plačiau:

Susipažįstate su vestuvių fotografu. Būsimi jaunavedžiai ir fotografas įvertina vieni kitų asmenines savybes, etiketą ir t.t. Galbūt apskritai Jūs varžysitės ir blogai jausitės vien tik dėl fotografo manierų ir kalbų. Jeigu jaunavedžiai ir vestuvių fotografas nebendradarbiaus ir nesupras vieni kitų, tuomet pasiektas rezultatas taip pat greičiausiai netenkins abiejų pusių. Tokiu atveju gražių vestuvinių nuotraukų nebus arba pasiliks tik keletas.Gaunate fotografavimo praktikos. Jeigu pozuoti ir fotografuotis tenka nedažnai, tuomet tai gera praktinė treniruotė prieš vestuves. Daugelis žmonių tiesiog bijo ir drovisi fotoaparatų objektyvų ir blyksčių. Vestuvės vyksta greitai ir visuomet trūksta laiko, o fotografavimas prieš vestuves – tai galimybė gauti iš vestuvių fotografo daugiau patarimų, daugiau sužinoti apie fotografavimo taisykles ir galimybes. Vėliau net ir mažučiai priešvestuvinės fotosesijos patarimai gali išgelbėti ar padėti sukurti ne vieną puikią nuotrauką.

Įvairios galimybės panaudoti nuotraukas. Prieš vestuves užfiksuotos nuotraukos gali būti nuostabi medžiaga kurti Jūsų vestuvėms. Pradedant vestuviniais kvietimais, vestuvių laikraščio, programos, svečių knygos ir panašių dalykų iliustracijomis ar tiesiog surengiant meilės nuotraukų parodą vestuvėse. Dėl to šventė taps dar labiau asmeniškesnė, mielesnė, o visi susirinkę svečiai galės žavėtis jaunavedžių meile ir įvertinti kokį nuostabų darbą atlikote prieš vestuves.

Prisiminimai, prisiminimai. Užfiksuotos nuotraukos prieš vestuves – tai Jūsų Meilės istorija papasakota nuotraukomis. Tai gali būti kaip įžanga į vestuvinį albumą.

 

 

2. VESTUVIŲ FOTOGRAFAVIMAS

Per paskutinius dešimt metų vestuvių fotografavimas gerokai pasikeitė, tą rašiau ankstesniame straipsnelyje
„Besikeičianti vestuvių fotografavimo mada“. Priminsiu, kad pagrindinės priežastys: gerokai patobulėjusi fototechnika, veikiančios pasaulio vestuvių fotografavimo tendencijos, globalizacija ir pasikeitę pačių jaunavedžių norai. Dabar šiuolaikiniai sutuoktiniai nori geresnių ir meniškesnių nuotraukų iš visos vestuvių dienos.

Pats vestuvių fotografavimas priskiriamas kaip vienam sudėtingiausių fotografijos žanrų. Ne tik dėl to, kad nelengva dirbti techniškai dėl suspausto laiko ir besikeičiančių sąlygų, bet ir dėl patiriamo nuovargio, bei emocijų. Todėl į vestuvių fotografavimą jaunavedžiams ir fotografams nereikėtų žiūrėti lengvabūdiškai. O planuojantiems pasirinkti vestuvių fotografą, pirmiausiai naudinga susipažinti su vestuvių fotografavimo stiliais.


Reportažinis vestuvių fotografavimas kitaip vadinamas slaptas vestuvių fotografavimas

 

2.1. Reportažinė fotografija (slaptas vestuvių fotografavimas)

Reportažinė fotografija – kai fotografas nieko specialiai nedaro, nerežisuoja, bet gaudo akimirkas, fiksuoja aplinką. Galbūt lietuviškiau ir aiškiau būtų galima sakyti „paparacinimas“ arba slaptas vestuvių fotografavimas. Nuotraukų pagalba papasakojama vestuvių istorija lygiai taip pat kaip pateikiamos fotografijos naujienose apie įvykius internetiniuose žiniasklaidos portaluose. Žinoma įvykio ir vestuvių fotografavimo objektas skiriasi. Gerame vestuvių reportaže privalo atsispindėti jaunavedžių, jų svečių patirtos emocijos ir išgyventos akimirkos.Kodėl pastaruoju metu vestuvininkams sąvokos reportažinis fotografavimas, reportažinė fotografija tapo itin dažnai vartojamos? Paprasčiausiai todėl, kad tokios fotografijos dažnai žiūrisi mieliau negu pozuotos. Kadangi vestuvių fotografams tokiu būdu pavyksta žmones nufotografuoti natūraliai ir dažnai nepastebimai. Natūraliai, reiškia, kad fotografuojamas žmogus nepozuoja, o yra susitelkęs į kažkokį vestuvinį veiksmą, poelgį. Pavyzdžiui, sveikina nuotaką, geria šampaną, džiaugiasi žiedlapių žiedais ir panašiai. Todėl tokios netikėtos fotografijos žymiai gyvesnės negu tarkime prieš objektyvą dirbtinai sustatyta svečių minia.

 

Vestuvių reportažinis fotografavimas, tai tikro gyvenimo, tikrų momentų fotografavimas. Užfiksuotos jaunikio džiaugsmo ašaros ar svočios ir piršlio netikėtos reakcijos vestuvėse – tai tikro ir nesuvaidinto gyvenimo nuotraukos. Todėl po daugelio metų jaunavedžiams bus ypatingai gera prisiminti realius momentus ir emocijas.

Tačiau vestuvių reportažinis fotografavimas turi ir minusų. Kadangi fotografuojami žmonės netikėtai, kurie specialiai nesiruošia momentui, dėl to gali užsimerkti, greitai nusisukti, gali užsidengti ranka veidą, gali kitas svečias užstoti ir panašiai. Fotografas neturi jokio privalomų fotografijų sąrašo, jis elgiasi ir prisitaiko prie situacijos. Jeigu kažkas fotografuojant reportažiniu stiliumi nepavyko, vadinasi momentas prarastas. Reportaže nėra galimybės tą patį momentą kartoti ar kaip nors tiesiogiai įtakoti fotografuojamą objektą.

Manau, kad visiems vestuvių fotografams tam tikrą dalį tenka fotografuoti tokiu stiliumi, nes yra akimirkų, kuriose režisūra ir vaidyba nėra leidžiama. Pavyzdžiui, bažnyčioje ar santuokos rūmuose. Žinoma, reikia patiems jaunavedžiams nepamiršti, kad jie turi džiaugtis vienas kitu ir švente, o ne nuolat akimis ieškoti ir šypsotis fotografui.

2.2. Pozuota fotografija (žurnalinio tipo)

Pozuota fotografija – dar kitaip vadinama žurnalinio tipo fotografija. Tai priešprieša reportažinei fotografijai, čia viskas atvirkščiai. Jaunavedžiams pataria ir norimas kompozicijas sustato vestuvių fotografas. Tas pats momentas gali būti fotografuojamas daugiau negu vieną kartą, kol bus pasiektas norimas rezultatas. Šis fotografijos stilius labai artimas studijos fotografijai - tai fotografo bendravimas ir darbas su modeliais.

Tokio tipo fotografijos daug galime pamatyti žurnaluose. Būtent bendravimas su jaunavedžiais ir pasiruošimas fotografijai leidžia užfiksuoti žmones be netikėtumų (neužsisukę, neužsidengę veido rankomis, neužstoti kitų svečių, neužsimerkę). Kitaip sakant, nuotraukose žmonės atrodo gražiai ir tvarkingai.

Vestuvių fotografai dažniausiai neišvengia pozuotos fotografijos, pavyzdžiui, kai jaunavedžiai atvyksta į gamtą ar nori nusifotografuoti su jiems svarbiais žmonėmis: tėvais, giminaičiais, tetomis. Fotografas pataria kaip žmonėms geriau atsistoti, pasižvalgo, kad fotografuojamieji būtų gerai matomi visi. Gamtoje tenka išnaudoti aplinką ir jaunavedžius įamžinti pagal įvairius fotografo ar pasiūlytus sumanymus. Fotografas ir jaunavedžiai gali pasirinkti ir nueiti prie norimos vietos ar tinkamo fono. Jaunavedžių pageidavimai dažniausiai taip pat priskiriami prie tokio pobūdžio fotografijos.

Pozuotos fotografijos svarbios ir įdomios, tačiau jos nėra netikėtos žmonės žino kada ir kur buvo tiksliai nufotografuoti. Kadangi bendraujama su fotografu ir įgyvendinami įvairūs siužetai, jaunavedžiams reikia pasistengti pozuoti. Todėl fotografavimo procesas užtrunka ir šiek tiek jaunavedžius vargina. O per didelis to pačio siužeto kartojimas kiekvienose vestuvėse menkina tokio stiliaus fotografijas. Būtent todėl daugeliui žiūrovų besikartojančių siužetų nuotraukos įvairiose vestuvėse pradeda pabosti ir vadinamos tradicinėmis.
 


Vestuviniai žiedai tarp žiedų. Meninis vestuvių fotografavimas.

 

 

2.3. Meninės nuotraukos

Meninės nuotraukos – tokios vestuvinės nuotraukos, kai fotografijoje mažėja dokumentiškumo reikšmė. Pati nuotrauka įgauna platesnę prasmę negu ten vaizduojami objektai. Tiksliau fotografija tampa menine, kai žiūrovas mato ne vien tik gyvenimo kažkokį siužetą, bet atveriamas platus prasminis laukas. Sakoma, kad nuotrauka, kuri turi kuo daugiau vaizdo interpretacijos būdų, tuo ji gilesnė.

Meninės nuotraukos gali būti režisuotos (reportažinės) ir pozuotos. Viskas priklauso nuo siužeto, kūrybinio sumanymo, siužeto, kompozicijos ir vaizdavimo savitumo. Vadinasi, tokias nuotraukas užfiksuoti sunkiausia ir vestuvių albume, deja, jų mažiausiai. Tačiau tokios nuotraukos žiūrovams palieka įspūdį, priverčia susimąstyti ar galvoti.

Nors iš kitos pusės meninėms nuotraukoms apibūdinti nėra tikslių sąvokų, taisyklių ar atpažinimo ženklų. Kada nuotrauka tampa meno kūriniu ir kur ta riba niekas negali tiksliai pasakyti. Tačiau svarbiausia, kad fotografija žavi ir jaučiasi jos ilgaamžiškumas ir išliekamoji vertė.
 

 

3. TRASH THE DRESS (Sugadink suknelę)


Trash the dress arba fearless bridal (bebaimė nuotaka) Lietuvoje vestuvių fotografai vadina „sugadink suknelę“, „atsisveikink su suknele“ arba galima dar pabandyti versti agresyviau „sudraskyk suknelę“. Daugelis mano, kad šią vestuvinės fotografijos idėją suformavo vestuvių fotografas Džonas Maiklas Kuperis (John Michael Cooper) Las Vegase 2001 metais. Nuo to laiko „gadinti nuotakų sukneles“ pradėjo ir kiti vestuvių fotografai pagal savo sumanymus. Tai populiarėjantis vestuvių fotografavimo stilius pasaulyje, nors Lietuvoje nėra dar taip žinomas, tačiau pirmieji tokių projektų daigai sulaukė visuomenės ir būsimų nuotakų dėmesio.

„Sugadink suknelę“ fotosesija dažniausiai vyksta praėjus keletui dienų po vestuvių, po jaunavedžių medaus mėnesio arba povestuvinės kelionės. Kadangi jaunavedžių neslegia vestuvių organizavimo ir kiti rūpesčiai. Todėl jie gali labiau atsipalaiduoti ir būti bebaimiais aktoriais, nebijančiais išsitepti savo vestuvinius drabužius. “Sugadink suknelę“ fotosesijos - tai stereotipų laužymas, naujų įspūdžių potyris ir tai simboliška, nes nuotaka stengiasi ir „sugadina“ vestuvinę suknelę, kurios antrą kartą jai nebereikės. Fotosesijos metu jaunavedžių ir vestuvių fotografo fantazija tampa visiškai neribota. Neriboja tiksintis vestuvių laikas, neriboja vieta ir tai išlaisvina fantaziją.

Nuotaka su jaunikiu gali įsikabaroti į aukštą medį, gali su vestuvine suknele įšokti į vandenį, plūduriuoti, vartytis ant smėlėto ar dumbluoto kranto, mėgautis purvo voniomis. Idėjos visos priimtinos, kuo originaliau, tuo įdomiau. Tikslas vienas – parodyti kaip nuotaka atsisveikina su suknele. Žinoma, po tokių šokiruojančių ir drąsių siužetų užfiksuotos netradicinės ir įdomios fotografijos papildo vestuvinį albumą kaip dar viena vestuvių šventės baigiamoji dalis.

Dažnai „sugadink suknelę“ fotosesijos metu užfiksuotos nuotraukos pribloškia žiūrovus. Žmones nustebina ir jie žavisi nuotraukomis. Kodėl? Todėl, kad jos netradicinės, įdomios ir padarytos dažniausiai netradicinėse erdvėse. Natūralu, kad nuotakos pasigiria, pradeda diskutuoti forumuose ir tokis vestuvių fotografavimo stilius greitai išpopuliarėjo užsienio šalyse.


Tokia naujovė - povestuvinė fotosesija „sugadink suknelę“ pratęsia vestuvių fotografavimą. Jaunavedžiams reiškia, jog skirtingai negu jų tėvai ar draugai, jie pasiryždami tokioms fotosesijoms gali turėti geresnių, meniškų nuotraukų. Pačią vestuvių fotografiją priartina prie mados (fashion) ir žavesio (glamour) fotografijos. O jaunavedžiams suteikia naujų emocijų, įspūdžių ir prisiminimų, užfiksuoti momentai paįvairina vestuvinius albumus. Atsiranda dar daugiau ką papasakoti savo vestuvių svečiams, draugams, vaikams ir anūkams.

 

 Apie auto

 

Fotografas

 

Linas

Slapyvardis:

 

Baltas Balandis

Apie:

 

Balandininkas ir vestuvių fotografas. Augina ir nuomoja baltus balandžius vestuvėms. Fotografuoja ir domisi šiuolaikine vestuvių fotografija.

Kontaktai:

 

 

www.fotoROMANTIKA.lt Tel. +370 625 29829 fotoromantikas@gmail.com

 

 


Kopijuoti, platinti, skelbti internetinio tinklalapio www.fotoROMANTIKA.lt nuotraukas ir informaciją be raštiško fotografo sutikimo draudžiama. Juk visuomet galite pasiteirauti elektroniniu paštu (arba telefonu) ir greičiausiai gavę teigiamą atsakymą nuotraukas ir informaciją galėsite naudoti kiek tinkami į valias.

 

 

 

 

NUOTRAUKŲ GALERIJOS

Foto galerijos: vestuvinės nuotraukos, renginių, parodų akimirkos ir laisvalaikio fotografija.

 

 

< sugrįžti atgal

STRAIPSNIAI

Straipsniai apie vestuves, patarimai jaunavedžiams ir vestuvininkams, vestuviniai tostai, palinkėjimai, vestuviniai žaidimai.

 

TEIKIAMOS PASLAUGOS

Vestuvių fotografas, balti balandžiai vestuvėms, šventinė atributika ir kita.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Copyright © 2009 Fotoromantika.lt All rights reserved.