Vestuviniai žiedai: jų pasirinkimo taisyklės

 

Jūsų vestuviniai žiedai bus matiniai, blizgūs ar su akutėmis? Geltono aukso, balto, raudono aukso ar geltono aukso su balto aukso juostele? Pradėjus ieškoti vestuvinių žiedų susiduriama su jų gausia įvairove, tačiau žinant ko norima galima paieškas gerokai sutrumpinti. Žinoma, Lietuvoje kartais norimo žiedo modelio pasirinkimas gali būti ir taip ribotas. Tačiau bet kokiu atveju pradedant žiedų paieškas verta susipažinti su patarimais, kurie padeda sutaupyti laiko ir leidžia greičiau išsirinkti tinkamus vestuvinius žiedus.

 

Egzistuoja paprastos vestuvinių žiedų pasirinkimo taisyklės. Pirmoji žiedo mūvėjimo laikas: reikia apsispręsti ar žiedą mūvėsite kiekvieną dieną ar tai bus tiesiog šventinis papuošalas. Visa tai įtakoja vestuvinio žiedo formą ir dizaino subtilybes. Patyrę juvelyrai renkantis kasdienį vestuvinį žiedą, pataria rinktis paprastesnius, klasikinius žiedus be ypatingų graviravimų, atsikišusių detalių. Stengtis pasirinkti žiedus, kurių briaunos nėra aštrios.

 

 

Prisiminkite, jog žiedai bėgant laikui taip pat dėvisi. Jeigu juos mūvėsite kiekvieną dieną, tai natūralu, jog dirbant įvairius darbus žiedai patirs aplinkos poveikį. Pavyzdžiui, vestuviniai žiedai dėvėsis greičiau jeigu dirbsite įvairius fizinius darbus: rausitės darže, sode ir panašiai. Žinoma, taurieji metalai ne taip greitai dėvisi, tačiau bėgant metams ant aukso žiedų gali atsirasti įbrėžimų. Susibraižymas priklauso nuo žiedo formos ir storio. Vestuviniai žiedai būna pagrindinių formų: kvadratiniai, apvalūs lygūs ir įgaubti. Mažiausiai braižosi ploni klasikinio modelio žiedai, kurie įgaubti į vidų.

Priklausomai nuo žiedo mūvėjimo laiko reikalinga atsižvelgti į vestuvinio žiedo priežiūrą. Pavyzdžiui, jeigu žiedo paviršius matinis, tai praėjus metams ar dar mažiau laiko, gali tekti vėl prašyti juvelyro pagalbos. Todėl svarbu pagalvoti ar norėdami puošnaus ir įmantraus žiedo vėliau norėsite skirti laiko jo priežiūrai ir atnaujinimui.

Nors žmonės ir jų skoniai skirtingi, tačiau kiekvienam turėtų būti svarbus vestuvinio žiedo patogumas. Storas žiedas gerai matomas, išsiskiriantis, tačiau dažniausiai nepraktiškas. Kadangi nepatogu, kai suglaudžiami rankos pirštai. Bet vaikantis mados tendencijas ir norint išsiskirti žmonės mėgsta ir pripranta mūvėti storus žiedus, nors  plonesni žiedai daug patogesni ir praktiškesni.

Galvojant apie ateitį gali atsirasti papildomų aplinkybių į kurias reikėtų atsižvelgti renkantis vestuvinius žiedus. Pavyzdžiui, vyrams atsipalaidavus po vestuvių ir priaugus šiek tiek svorio arba moterims laukiantis paprastai šiek tiek pasikeičia ne tik kūno linijos, bet ir pirštų apimtis. Todėl žmonės norėdami dėvėti jiems brangius vestuvinius žiedus vėl kreipiasi į juvelyrą, kad šis sumažintų arba padidintų žiedų skersmenį. Tačiau jeigu žiedas sudėtingas, pilnas akučių ir panašiai, tuomet tokia procedūra negalima

Dėl praktiškumo ir patogumo iš juvelyrikos parduotuvių asortimento niekada nepasitraukia klasikinio tipo vestuviniai žiedai. Nesvarbu koks žiedų modelis pasirenkamas, tačiau visi vestuviniai žiedai simbolizuoja gyvenimą kartu, kuris turi be kliūčių ir nelygumų suktis ratu, neturėti pradžios ir pabaigos.

 

Praktiškas patarimas: Suradus savo svajonių vestuvinius žiedus patariama su savo išrinktuoju (-ąja) pabandyti atlikti žiedų sumainymo ceremoniją. Tuomet būsite tikri, jog vestuvių ceremonijoje turėdami šiek tiek praktikos ir įgūdžių viską atliksite tinkamai. Pasitreniravę ir tvirčiau jausitės, ir nesulauksite kunigėlio ar piršlio krizenimo: „Ko tais sunkiai vestuvinis žiedas nori būti užmautas ant jaunosios rankos“.

Kopijuoti, platinti, skelbti internetinio tinklalapio www.fotoROMANTIKA.lt nuotraukas ir informaciją be raštiško fotografo sutikimo draudžiama. Juk visuomet galite pasiteirauti elektroniniu paštu (arba telefonu) ir greičiausiai gavę teigiamą atsakymą nuotraukas ir informaciją galėsite naudoti savo tikslams kiek tinkami į valias.

Vasario 24, 2010

Parašė Vestuvių Fotografas

www.fotoROMANTIKA.lt

 


 

NUOTRAUKŲ GALERIJOS

Foto galerijos: vestuvinės nuotraukos, renginių, parodų akimirkos ir laisvalaikio fotografija.

< sugrįžti atgal

STRAIPSNIAI

Straipsniai apie vestuves, patarimai jaunavedžiams ir vestuvininkams, vestuviniai tostai, palinkėjimai, vestuviniai žaidimai.

TEIKIAMOS PASLAUGOS

Vestuvių fotografas, balti balandžiai vestuvėms, šventinė atributika ir kita.

 

 

 

   

Copyright © 2009 Fotoromantika.lt All rights reserved.