Konkretūs vestuviniai patarimai kaip BIBLIJA

 

Biblija žodis gal kiek perdėtas, tačiau tai tikrai konkretūs ir praktiški vestuviniai patarimai. Daug svarbių dalykų ir detalių, pastebėjau fotografuodamas vestuves, kurios gali smarkiai sugadinti jaunavedžių nuotaiką ir įtakoti vestuvines nuotraukas. Tai mano kaip vestuvių fotografo praktiniai patarimai – nepatingėkite ir perskaitykite juos!

 

PLANUOKITE IR RUOŠKITĖS

 

1. Pasiruoškite vestuvių scenarijų. Pabandykite pagrindinius įvykius, vestuvių eigą suplanuoti ir išdėstyti laike. Pasilikite truputį laiko atsargų nenumatytiems vėlavimams ir netikėtoms aplinkybėms.

 

2. Nedarykite visų darbų patys. Jeigu nespėjate, o tai labai tikėtina, pabandykite padalinti organizacinius darbus artimiesiems. Vargas tiems jauniesiems, kurie paskutinę naktį ruošia papuošimus ar užsiima kitais vestuviniais-organizaciniais rūpesčiais.

 

3. Pagalbininkė ar pagalbininkas. Norėdami paskirstyti darbus susiraskite pagalbininkų, tai gali būti Jūsų liudininkai, piršliai, giminės, draugės, draugai ar pažįstami. Tiesiog žmonės, kurie būtų informuoti, kad turės atlikti konkrečias užduotis vestuvių dienos metu.

 

4. Konkretus darbo užduočių paskirstymas. Darbų gali būti pačių įvairiausių, tačiau pabandysiu įvardinti keletą konkrečių užduočių.

a)     Kas ir kada papuoš bažnyčią?

b)     Kas sutvarkys ceremonijos vietą (pvz. surinks žvakes ir papuošimus, nušluos žiedlapius nuo bažnyčios laiptų, jei to nedaro bažnyčios tarnautojai)?

c)     Kas po svečių sveikinimų iš jaunųjų paims gėles ir dovanas?

d)     Kas pasirūpins atėjusių svečių vaišinimu (pvz. atneš šampaną, taures, saldumynus ir pasiūlys vaišintis)?

e)     Kas po vaišių ceremonijos vietoje surinks servėtėles ir stiklinaites?

f)       Kas atsiskaitys su paslaugų teikėjais iki vakarinės šventės dalies?

g)     Kas suteps ir paruoš sumuštinius, užkandžius į gamtą?

h)     Kas veš ir bus atsakingas už sumuštinių, užkandžių ir lengvų gėrimų pateikimą gamtoje?

i)        Kas ir kaip užims svečius, kol jaunieji fotografuosis dviese?

j)       Kas paims vestuvių tortą ir kitą konditeriją iš kepyklos?

k)      Kas į šventės vietą nuveš reikiamus daiktus (drabužius, atributiką, užkandžius)?

l)        Kas rūpinsis svečių sutikimu vakarinėje dalyje šventės vietoje?

 

5. Vedėjas-piršlys-savas žmogus. Jeigu nesamdote profesionalaus vedėjo arba piršlio, tuomet būtinai aptarkite jų vaidmenį vestuvėse. Liudininkų ir piršlių skirtingos pareigos, todėl artimiesiems numatę liudininkų pareigas, nemanykite, jog jie tuo pačiu pabus ir piršliais.

 

 

 

 

FIZINĖ SAVIJAUTA

 

6. Gerai išsimiegokite... Norint gerai atrodyti, privalote gerai pailsėti vestuvių išvakarėse. Pavargusius ir mažai miegojusius išduos pajuodavę paakiai, pablyškęs veidas, taip pat greitai pavargsite ir prarasite nuotaiką.

 

7...bet kelkitės anksčiau. Vestuvių dieną laukia daug malonių rūpesčių, todėl atsikėlę anksčiau galėsite sutaupyti laiko ir nuveikti daugiau.

 

8. Pasistiprinkite. Privalote valgyti pusryčius, nes laukia kupina įvykių ir emocijų diena. Jeigu būsite alkani, jausitės silpnai ir ceremonijos metu galite netgi nualpti, todėl pasistiprinkite.

 

 

JAUNŲJŲ PASIRUOŠIMAS

 

9. Jaunikio skutimasis. Skutimosi peiliukas vestuvių dieną nėra jaunikio draugas, nes galite netyčia įsipjauti. Norėdami to išvengti pasistenkite nusiskusti iš vakaro.

 

10. Jaunikio manikiūras. Nuotakos problemų dėl nagų priežiūros dažniausiai neturi, tačiau vyriškiams prieš vestuves reikėtų skirti dėmesio rankoms, nes nepriežiūra gali pasimatyti nuotraukose.

 

11. Kosmetika ir jaunosios šukuosena. Reikėtų vengti naudoti blizgučius šukuosenai ir makiažui, nes nuotraukose tai atrodo kaip pleiskanos. Puiku, jeigu galite sau leisti pasidaryti bandomąjį veido makiažą. Dėl to, kad nepatikus turėsite dar gražaus laiko pakeisti makiažo stilių ar pačią stilistę. Jeigu darotės makiažą pati, naudokite tik išbandytas priemones, nes naujovės gali ir nepateisinti Jūsų lūkesčių. Prisiminkite, kad makiažas privalės iškęsti džiaugsmo ašaras, saulės spindulius, gal net lietaus lašus ir bučinius ne tik mylimojo, bet ir plataus giminių rato.

 

12. Jaunosios makiažas. Reikėtų vengti, kad makiažas būtų blizgus, nes krintanti saulės šviesa atsispindės ir nuotraukose matysis blizganti veido oda. Nešiojant akinius dėl tos pačios priežasties rekomenduojama per vestuves pakeisti juos į kontaktinius lęšius.

 

 

DAIKTAI

 

13. Vestuviniai žiedai. Natūralu, jog vestuvių ceremonijos metu jaudinsitės, todėl pasitreniruokite užmauti vienas kitam žiedus vestuvių išvakarėse. Rekomenduoju, žiedus mauti neskubant, nesiraukant ir vestuvių fotografas užfiksuos šį momentą gražiau.

 

14. Vestuviniai bateliai. Prieš vestuves išbandykite ir pavaikštinėkite su vestuvine avalyne, taip priprasite prie batelių ir jie susiformuos pagal Jūsų koją. Vadinasi, kad vestuvių dieną su jais jausitės žymiai patogiau. Dar galite turėti atsargoje patogius batelius (lygiu padu), kurie gali praversti vaikštinėjant gamtoje arba leis kojas pailsinti šventės vakarinėje dalyje.

 

15. Privalomas atsargos bagažas. Kosmetikos rinkinukas, kuriame būtų pagrindinių kosmetikos priemonių: pudros, stiprios fiksacijos lako, segtuku plaukams, žirkles, adatą, siūlų, atsargines pėdkelnes, lūpų dažų, vaistai nuo galvos skausmo ir t.t. Geriausia, kad atsarginės priemonės būtų kažkur netoli, galima bandyti prašyti pagalbos geriausių draugų ir panašiai.

 

16. Telefonai. Vestuvių dieną jauniesiems mažiausiai rūpi telefonai, todėl gerai, kai artimieji turi asmenų iš palydos numerius. Praverčia, jeigu atsitiko nenumatytas atvejis arba reikia kažko svarbaus paklausti.

 

 

ORO SĄLYGOS

 

17. Pasiruoškite lietui... Nors vestuvėms numatomas labai saulėtas oras, tačiau ne visada gamtą pavyksta tiksliai nuspėti, todėl apsidrauskite skėčiais nuo netikėto lietaus. Skėčiai gali išgelbėti ne tik vestuvinę šukuoseną, bet ir nuotaiką.

 

18. Jeigu karšta vasaros vestuvių diena. Pasirūpinkite, kad būtų pakankamos gaiviųjų gėrimų atsargos automobiliuose ir šventės metu. Karštą dieną nuotakai gali puikiai pasitarnauti ir vėduoklė.

 

 

VESTUVIŲ FOTOGRAFAVIMAS

 

19. Fotografavimas bažnyčioje. Eidami susitarti su kunigu atsargiai pasiteiraukite apie vestuvių fotografavimo galimybes. Ar kunigas leis fotografuoti visą vestuvių ceremoniją? Ar vestuvių fotografas galės vaikštinėti kur nori ir kiek tinkamas?

 

20. Bendraukite su fotografu. Fotografo ir jaunųjų dialogas garantuoja puikias nuotraukas. Geriausia pagrindinius dalykus jau būti susiderinus iš anksto. Kokiu stiliumi pageidaujama fotografuoti. Ar norėsite, kad fotografas padėtų sukurti nuotraukos siužetą, sustatytų žmones – pozuota fotografija. O galbūt norėsite, kad fotografas kaip reporteris nepastebimai fiksuotų viską kas dedasi aplinkui, kad prisimintumėte natūralius, nesurežisuotus vestuvių dienos įvykius. O galbūt esate maksimalistai ir norėsite, kad tarkime dalis nuotraukų būtų pozuotos, o dalis reportažinės.

 

21. Dėl vestuvių filmuotojų ir kitų fotografų. Pagrindinį vestuvių fotografą įspėkite, jog turėsite filmuotoją ar antrą fotografą.

 

22. Skirkite laiko fotografavimuisi. Planuojamame scenarijuje numatykite pakankamai laiko fotosesijoms. Pasistenkite surasti laiko ir kada vestuvių fotografas galėtų fotografuoti vien tik Jus – juk norisi vien tik savo pačių romantiškų nuotraukų. Likę vestuvių dalyviai, kad nenuobodžiautų, tegul užkandžiauja, vaišinasi arba juos linksmina piršlys.

 

23. Praneškite apie vestuvių eigą. Vestuvių fotografas turi būti informuotas apie vestuvių scenarijų, tai padės jam geriau pasiruošti ir orientuotis.

 

 

 

PO VESTUVIŲ CEREMONIJOS

 

24. Balti balandžiai. Jeigu skraidinate baltus balandžius vestuvėse, tuomet neskubėkite to atlikti greitai. Pasidžiaukite balandžiais ir vienas kitu, parodykite juos susirinkusiems vaikams.

 

 

25. Gėlių žiedlapiai. Gražiausiai žiedlapiai atrodo, kai jie metami iš rankų, o ne iš pigiai atrodančių popierinių „laikmenų“. Reikėtų informuoti svečius, kad prieš mesdami žiedlapius, jų taip nesuspaustų, kad iš jų teliktų kamuoliukas. Geriausia žiedlapius laikyti smarkiai nespaudžiant, o metant pasistengti kuo aukščiau ir visiems praktiškai vienu metu.

 

26. Svečių sveikinimai, dovanos ir gėlių puokštės. Paprašykite geros draugės, vyriausios pamergės ar dar ko nors, kad kai būsite sveikinami visos didelės gėlių puokštės ir dovanos būtų iš karto perimamos iš Jūsų. Kitu atveju greitai būsite apkarstyti dovanomis, gėlėmis ir pavargsite jas laikydami.

 

27. Vaišių vieta po ceremonijos. Po ceremonijos ir svečių sveikinimų apgalvokite kur vaišinsite svečius. Stovėjimo aikštelėse, ant šaligatvių net ir patiems geriausiems vestuvių fotografams iššūkis nufotografuoti gerai Jus tokiame fone.

 

28. Plasmasinės stiklinaitės. Ypatingai nuotraukas gadinanti detalė, nes tai atrodo prie šventinių drabužių ir aplinkos labai pigu, neskoninga. Todėl stenkitės pasirūpinti kažkokiu kitu atitikmeniu, bet ne iškylos plastmasinėmis stiklinaitėmis. Tikėkite, kad tokios nuotraukos gali smarkiai apkartinti nuotraukas, nes jos tiesiog nedera prie iškilmingų suknelių ir kostiumų.

 

 

SVARBIAUSIA JAUSMAI

 

29. Gera nuotaika itin svarbu. Nepulkite į ašaras, jeigu vestuvės eina ne pagal planą, neišgyvenkite dėl detalių, stenkitės kuo labiau atsipalaiduoti, šypsokitės, būkite nevaržomi, išdrįskite ir išbandykite savo sugalvotas arba pasiūlytas vestuvių fotografo idėjas. Tegul liejasi jausmai!

 

30. Vestuvių dieną meilė ir dėmesys vienas kitam. Apskritai, vestuvių dieną stenkitės atsipalaiduoti ir džiaugtis kiekviena akimirka. Parodykite visiems susirinkusiems kaip mylite vienas kitą, elkitės iškilmingai ir niekur neskubėkite net maudami žiedus. O po svarbių įvykių vienas kitą lepinkite bučiniais, spinduliuokite šiluma. Ne vestuvinė puokštė, ne vestuvių drabužiai svarbiausia, o mylinti ir savo meilę rodanti vienas kitam jaunųjų pora. Juk šią dieną Jūs padovanosite vienas kitam save.

 

Straipsnio autorius: www.fotoRomantika.lt vestuvių fotografas

Straipsnio iliustracijos: Piešti jaunavedžiai, meistras.


Kopijuoti, platinti, skelbti internetinio tinklalapio www.fotoROMANTIKA.lt nuotraukas ir informaciją be raštiško fotografo sutikimo draudžiama. Juk visuomet galite pasiteirauti elektroniniu paštu (arba telefonu) ir greičiausiai gavę teigiamą atsakymą nuotraukas ir informaciją galėsite naudoti kiek tinkami į valias.

 

 

NUOTRAUKŲ GALERIJOS

Foto galerijos: vestuvinės nuotraukos, renginių, parodų akimirkos ir laisvalaikio fotografija.

 

 

< sugrįžti atgal

STRAIPSNIAI

Straipsniai apie vestuves, patarimai jaunavedžiams ir vestuvininkams, vestuviniai tostai, palinkėjimai, vestuviniai žaidimai.

 

TEIKIAMOS PASLAUGOS

Vestuvių fotografas, balti balandžiai vestuvėms, šventinė atributika ir kita.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Copyright © 2009 Fotoromantika.lt All rights reserved.