Fotografas vestuvėms ir vestuvių fotografavimas už minimalią kainą

 

 

Galima daug kalbėti, diskutuoti tema apie vestuvių fotografavimą. Ir kiekviena pora renkasi vestuvių fotografą pagal patinkančias nuotraukas, draugų ar pažįstamų rekomendacijas, o kartais pasirinkimą nulemia tinkama kaina. Būtent šiek tiek plačiau pasvarstysiu apie fotografavimo paslaugų kainą. Viena aišku, kuo fotografas žymesnis, tuo daugiau užsakymų jis sulaukia, vis labiau užimtas tampa. Dėl šių priežasčių jo paslaugos brangios. Žinoma fotografavimo paslaugų kainoje kartais slypi ir įrangos kokybė. Jeigu vestuvių fotografas investavo didžiulius pinigus į fototechniką, jam fotografuoti už minimalų atlygį nuostolinga. Bet ką daryti rimtai nusprendusiam startuoti naujokui, kuris investavo nemažai į fototechniką, atnaujino fotoįrangą, tačiau nėra žinomas, kai jis negali leisti didelių lėšų reklamai ir t.t. Ir ką daryti besituokiančiųjų porai, kai norima gerų, gražių vestuvinių nuotraukų, tačiau vestuvių biudžetas ir taip jau gerokai suvaržytas?

 

 

Vestuves gali nufotografuoti draugai, giminės ir pažįstami

 

Pirmoji išeitis paprašyti draugų ar pažįstamų, kad jie galėtų nufotografuotų vestuves, juk dabar fotoaparatą turi daugelis, o naudotis ir paspausti mygtuką moka bene kiekvienas. Tačiau dažniausiai tokioje situacijoje vyksta interesų kova – svečias arba užsikalba su pažįstamais, giminėmis ir praleidžia gana svarbius vestuvinius momentus, kurie galėjo atgulti vestuvių albume arba tampa prikaustytas prie fotoaparato, kuris jam palieka prastus prisiminimus apie draugų vestuves. Paklauskite savęs patys ar sugebėtumėte savo draugo/draugės vestuvėse būti fotografu ir svečiu vienu tuo pačiu metu? Nuoširdžiai fotografuojant ar būnant įsitraukusiu šventės svečiu, tai tikriausiai, kad keblu. Dar žinoma, puiku, jeigu Jūsų draugas turi profesionalų arba pusiau profesionalų fotoaparatą, moka jį taisyklingai laikyti ir išmano bent elementarias fotografijos taisykles.

 

 

 

Vestuvių fotografai rinkos naujokai

 

Yra ir antroji išeitis, nors iš pradžių ji gali pasirodyti taip pat rizikinga. Kokia ji? Atsakymas: samdyti į rinką įeinančius naujokus, kurie dar neturi didelio nufotografuotų šimto vestuvių albumo, kurį Jūs galėtumėte pamatyti ir palyginti nuotraukas iš įvairių vestuvių. Nors tiesą sakant, dabar net ir patyręs fotografas retai savo būsimus klientus džiugina nuotraukomis iš keleto dešimčių vestuvių. Gerai, jeigu parodoma keletas pilnų vestuvinių albumų. Puiku, jeigu dar profesionalai-fotografai rodo nuotraukas padarytas iš vienų vestuvių. O jeigu matote daug skirtingų nuotraukų iš skirtingų vestuvių, tuomet gali reikšti, jog tai atrinktos geriausios nuotraukos, o bendras albumas gali ir nebūti toks įspūdingas kaip rinktinės nuotraukos. Taigi kaip būtų galima pasikliauti tuo naujoku, jei ne visada galima pasikliauti ir vestuvių fotografu profesionalu?

 

 

Tikrinkite ir išbandykite vestuvių fotografų sugebėjimus

 

Geriausia, jeigu susitiktumėte ne tik aptarti būsimų vestuvių scenarijaus, nuotraukų siužetų, bet ir pasibandytumėte kokią nors priešvestuvinę fotosesiją, kuri Jums nedaug kainuotų, tačiau jau galėtumėte susipažinti su fotografu ir gauti, bei įvertinti nuotraukų kokybę. Šiuo metu dažnai vestuvių fotografai vykdo atvirkščią akciją. Pirmiausia užsakykite paslaugas, o tuomet gausite nemokamai prievestuvinę fotosesiją. Viskas atrodo neblogai, tačiau jeigu vadinama nemokama prievestuvinė fotosesija nesužavi Jūsų, netenkina nuotraukų kokybė, fotografo meistriškumas, tuomet Jums tenka jau atsisveikinti su sumokėtu užstatu ir ieškotis kito fotografo paslaugų.

 

 

Kalbėkite ir bendraukite su vestuvių fotografu

 

Geriausi rezultatai gali būti pasiekiami vestuvių fotografo ir kliento dialogo pagalba. Esame visi skirtingi, turime skirtingus poreikius, skirtingą supratimą apie fotografiją. Todėl svarbu prieš vestuves pasidomėti įvairių fotografų darbais, nuspręsti kokių nuotraukų, kokio fotografavimo stiliaus reikės Jūsų vestuvėms. Kokius save norėsite matyti nuotraukose, nes juk pagrindiniai šventės dalyviai būsite Jūs. Todėl rinkitės ir kalbėkite su fotografu, išsakykite savo mintis, pageidavimus. Linkiu pasirinkti vestuvių fotografą tinkamai ir džiaugtis ne tik vestuvine švente, bet grįžtančiais prisiminimais jau žiūrint vestuvinį albumą.

Kopijuoti, platinti, skelbti internetinio tinklalapio www.fotoROMANTIKA.lt nuotraukas ir informaciją be raštiško fotografo sutikimo draudžiama. Juk visuomet galite pasiteirauti elektroniniu paštu (arba telefonu) ir greičiausiai gavę teigiamą atsakymą nuotraukas ir informaciją galėsite naudoti kiek tinkami į valias.

NUOTRAUKŲ GALERIJOS

Foto galerijos: vestuvinės nuotraukos, renginių, parodų akimirkos ir laisvalaikio fotografija.

< sugrįžti atgal

STRAIPSNIAI

Straipsniai apie vestuves, patarimai jaunavedžiams ir vestuvininkams, vestuviniai tostai, palinkėjimai, vestuviniai žaidimai.

TEIKIAMOS PASLAUGOS

Vestuvių fotografas, balti balandžiai vestuvėms, šventinė atributika ir kita.

 

 

 

   

Copyright © 2009 Fotoromantika.lt All rights reserved.