Balti vestuviniai balandžiai - iškilmių akcentas

 

Mylinčias sutuoktinių širdis lydi baltų balandžių skrydžiai. Patirtis rodo, kad meilės paukščių paleidimas dažnai nustebina svečius ir tampa kalbų objektu ne tik vestuvių dieną. Manoma, kad vestuvių dieną pamačius balandį laukia laiminga santuoka. Baltus balandžius per vestuves leidžia ne tik jaunavedžiai, liudininkai ar piršliai, bet įsijungia visi vestuvininkai: pabroliai, pamergės, liudininkai ir svečiai. Žinią apie naujai sukurtą šeimą neša didelis balandžių pulkas, kuriam vadovauja piršlio balandis.

 

Baltų balandžių paleidimas vestuvėse tai tarsi įvykusios santuokos akcentas - iškilmių perlas. Nuostabu, kai prieš paleidžiant balandžius, jaunavedžiai sugalvoja norą ir pašnibžda jį laikomiems balandžiams. Jokiu būdu nereikia skubėti, nes tokios akimirkos fiksuojamos Jūsų draugų ir fotografo blykstėmis. Nesuvaidintos, nepaprasto reginio emocijos gali tapti vienomis iš gražiausių ir romantiškiausių vestuvių šventės akimirkų.

 

 

Vestuviniai balti balandžiai dažniausiai leidžiami po to, kai jaunavedžiai išeina iš bažnytėlės, kurioje priimtas santuokos sakramentas arba išėjus iš santuokos rūmų ar kitos vietos, kurioje vyko ceremonija. Jeigu vestuvinėje programoje yra numatyti žiedlapiai, tuomet žiedlapių lietus vyksta prieš patį balandžių paleidimą. Taip pat baltus balandžius galima skraidinti pasivaikščiojimo metu, pasirinktoje vaizdingoje vietoje, galima prie pokylio vietos ir panašiai.

 

Balti balandžiai pagyvina vestuves ir dera prie vestuvinių drabužių.

 

Nežinantiems gali būti įdomu susipažinti su senąja Meilės ir baltų balandžių legenda: Vieną kartą, Dangaus Valdovas pasirinko du baltus balandžius. Abu jaunus ir teisingus. Ir pasakė jiems apie ypatingą kelionę:“Nuskriskite dabar į žemę ir suraskite ten dvi širdis, kuriose galėtumėte apsigyventi. Ir tada aš tikrai atvyksiu ir pasidalinsiu savo namais su Jumis. Mes susijungsime į dvi širdis, kuri plaks ir jaus kaip viena. Tapsime vyru ir žmona. Mano dvasia šelps Jūsų Meilę Amžinu Gyvenimu.” Šiandien balti balandžiai vis dar atneša duotą šventą pažadą iš dangaus, Tiems, kurių širdys yra atviros Meilės stebuklams.

 

 

O galbūt Jums teko matyti vaikštinėjančius ar skrendančius du baltus balandžius kartu? Jie praleidžia daug laiko kartu, savo partnerį išsirenka visam gyvenimui, suka bendrą lizdą ir rūpinasi ne tik vienas kitu, bet ir savo mažyliais. Tokios žavingos akimirkos įkvepia. Lietuviški posakiai "Gyvena kaip du balandžiai" arba "Burkuoja kaip balandėliai" nėra iš piršto laužti. Dainose balandžius daugelis tautų apdainuoja kaip ištikimos meilės pavyzdžius. Todėl visada romantiška įtraukti į savo vestuvių programą baltų balandžių skrydį.

Padarykite vestuvių ceremoniją – nepakartojama, nes pakilę balandžiai balti kaip sniegas, suplaks sparnais, iškils į mėlyną dangų, praneš aplinkiniams apie Jūsų santuoką, o po to patrauks gimtųjų namų link. Be viso to skraidinti baltuosius balandžius - smagu! Po paukščių skrydžio visada lieka gražūs prisiminimai, nepamirštami įspūdžiai ir nuostabios nuotraukos.

 

Dažniausiai smalsuolių užduodamas klausimas: Ar balti balandžiai sugrįžta namo? Atsakome taip, kadangi mūsų balandžiai nuolat treniruojami ir ruošiami vestuviniams skrydžiams. Todėl paukščiai atlikę savo pasirodymą, nustato savo namų kryptį ir saugiai sugrįžta į gimtas balandines. Balti balandžiai leidžiami, esant pakenčiamoms oro sąlygoms, ne uždarose patalpose ir šviesiu paros metu.

 

Balandžių veislės tinkamos vestuviniams skrydžiams. Žmonės išugdė ir balandžių veisles, laisva savo valia kylančias iki debesų ir net virš jų ir ten pleventi plika akimi nebeįžiūrimame aukštyje nuo keliolikos minučių iki kelių ar net keliolikos valandų. Kai kurių veislių balandžiai sugeba tikra to žodžio prasme kyboti po debesimis vienoje vietoje tarsi vyturiai. Tačiau vestuviniams skrydžiams geriausiai tinka pašto balandžių veislė. Tokie balandžiai stiprūs ir geba puikiai orientuotis nepažįstamoje aplinkoje. Mes nuomojame baltos ir kitos spalvos balandžius.

 

Baltų balandžių labai stipri simbolinė reikšmė. Vestuvėse paleisti balandžiai simbolizuoja dviejų žmonių jungtį, ilgą gyvenimą ir laimingą santuoką. Dažnas vestuvių dalyvis ar praeivis pamatęs balandžius, susidomi ir smalsiai laukia kol išvysta baltų balandžių skrydį iš sutuoktinių rankų. Kildami į dangaus žydrynę balti balandžiai palaikomi svečių plojimais ir geromis emocijomis. Priminsime, kad baltų balandžių paleidimas yra sena, pasaulietiška tradicija, kuri simbolizuoja Meilę ir Atsidavimą, Taiką ir Vienybę. Balandžius augino ir į skrydį palydėdavo didieji Egipto faraonai su baltais balandžiais susieta graikų deivė Afroditė, kurios mylimiausi paukščiai balandžiai, visuose jos atvaizduose galima pamatyti šiuos paukščius. Afroditė laikyta ir santuokos deive. Ji padėdavo mylintiems ir baudė meilės nepripažįstančius. Galbūt todėl deivės globojami balandžiai greitai tapo dviejų žmonių sąjungos simboliu. Dabar balandžius skraidina iš rankų valstybių netgi Šventojo Sosto vadovai. Balti balandžiai simbolizuoja ne vien tik taiką. Šie paukščiai taip pat šeimos santarvės, meilės, atsidavimo, ramybės ir gerovės simbolis, todėl tai puikus santuokos akcentas.

 

 

Senovės tautos balandžius laikė šventais. Tai liudija dantiraštyje įbraižyti rašmenys molinėse lentelėse, senovės Egipto hieroglifai ir gausūs piešiniai, randami ant iki mūsų dienų išlikusių tos kultūros palaikų. Šventais laikė balandžius ir krikščionybės pirmtakai senovės žydai: biblinis Nojus leido balandžius iš savo arkos, norėdamas sužinoti, ar nuslūgo tvano vandenys, ir vienas iš jų parnešė Nojui šią linksmą naujieną. Maloniausia, labiausiai Jahvei priimtina auka nuo neturtingų žmonių buvo ne kokios nors vištos ar putpelės, bet pora balandžių: kaip tik juos į šventyklą atnešė ir šv. Marija su šv. Juozapu, kai ėjo ten Dievui paaukoti savo pirmagimį sūnų Jėzų. Balto balandžio pavidalu iš dangaus ant Jėzaus galvos nusileido ir Šventoji Dvasia, kai Jono pakrikštytas Kristus brido iš Jordano upės.

 

Balti balandžiai pristatomi į paleidimo vietą: narveliuose arba dailiose širdies formos pintinėlėse.

 

Balandžiai pristatomi sutartu laiku į pageidaujamą vietą.

 

Balandžių skrydis Živilės ir Laimučio vestuvėse "Mūsų vestuvės" parodoje, Reval Hotel Lietuva, Vilnius. 2010

 

Kristinos ir Mariaus vestuvės Alytuje prie Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčios.

 

Balti balandžiai ramiai ilsėjosi narveliuose. Paroda "Mūsų vestuvės" 2010.

 

Balti balandžiai vestuvėse sulaukia suaugusiųjų ir mažųjų dėmesio. Birštonas.

 

Balandžių skrydžių teritorija. Balti balandžiai skrenda visoje Lietuvoje ir už jos ribų. Tačiau dažniausiai balandžių vestuviniai skrydžiai vyksta: Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune, Alytuje, Marijampolėje, Prienuose, Birštone, Varėnoje, Druskininkuose, Lazdijuose, Merkinėje ir t.t.

 

Balandžių didi istorinė praeitis. Balandžiai tai pirmasis oro paštas. Toks žinių perdavimo būdas buvo naudojamas iki XX amžiaus. Senosios žmonijos kultūros, egzistavusios prieš šimtus ir net tūkstančius metų, naudojosi balandžiais, panaudodami juos kaip labai greitus žygūnus, galinčius svarbią žinią nunešti už dešimčių ir šimtų kilometrų. Pašto balandžiai buvo panaudoti karo reikalams. Antrojo pasaulinio karo metu JAV armijos žinioje aktyviai skraidė 56 000 karinių pašto balandžių. Už įvairius nuopelnus ir kare išgelbėtas gyvybes balandžiams pastatyti paminklai.

Gegužės 18, 2010

Parašė Baltas Balandis

www.TaikosBalandziai.lt

 

Balti balandžiai krikštynoms

Po krikšto ceremonijos į skrydį pakvieskite baltuosius balandžius ir pasiųskite savo palinkėjimus, norus į dangaus žydrynę.

Skaityti daugiau>>


 

 

 

NUOTRAUKŲ GALERIJOS

Foto galerijos: vestuvinės nuotraukos, renginių, parodų akimirkos ir laisvalaikio fotografija.

< sugrįžti atgal

STRAIPSNIAI

Straipsniai apie vestuves, patarimai jaunavedžiams ir vestuvininkams, vestuviniai tostai, palinkėjimai, vestuviniai žaidimai.

TEIKIAMOS PASLAUGOS

Vestuvių fotografas, balti balandžiai vestuvėms, šventinė atributika ir kita.

 

 

 

   

Copyright © 2009 Fotoromantika.lt All rights reserved.