Balti balandžiai krikštynoms

 

Artėjant krikštynoms tėveliai ir krikšto tėvai turi nuveikti daug organizacinių darbelių. Išsirinkti šventės vietą, nupirkti krikšto drabužėlius, pasirinkti fotografą ir t.t. Kiekviena šeima nori, jog vaikelio krikštas būtų įsimintinas ir prasmingas. Viena iš galimų idėjų – po krikštynų ceremonijos į skrydį pakviesti baltus balandžius. Kodėl balti balandžiai?

 

1) Balti balandžiai – stipri simbolinė reikšmė

Pirmiausiai, tai kad baltų balandžių paleidimas nuo senų laikų simbolizuoja pakrikštyto vaikelio ryšį ir priartėjimą prie Dievo pasaulio. Apskritai, balti balandžiai įvairiose religijose turi itin stiprią simbolinę reikšmę. Pavyzdžiui, krikščionybėje galimos tokios šių paukščių paleidimo reikšmės:

 

 

a)    Vienas baltas balandis - simbolizuoja Šv. Dvasią.

b)    Trys balti balandžiai - pats stipriausias tikinčiųjų simbolis. Paleisti į dangaus žydrynę balti balandžiai simbolizuoja: Tėvą, Sūnų ir Šv. Dvasią.

c)    Septyni balti balandžiai - simbolizuoja septynias Šventosios Dvasios dovanas: išmintį, supratimą, patarimą, tvirtumą, žinojimą, maldingumą ir dievobaimingumą.

 

 

Po krikšto apeigų į dangų paleidžiamas baltas balandis.

 

2) Patogu užsakyti ir nedidelė balandžių nuomos kaina

Norint užsakyti balandžius, tereikia paskambinti balandžių augintojui. Susitarti dėl baltų balandžių skaičiaus, skrydžio laiko ir paleidimo vietos. Užsakyti vieną baltą balandį Lietuvoje dažniausiai kainuoja apie 40-50 Lt. Jeigu turite gerus derybinius įgūdžius arba balandžių užsakysite daugiau – tuomet greičiausiai balandžiai bus dar pigiau. Pastebėjau, kad užsienio šalyse šios paslaugos kainos gerokai didesnės.

 

3) Gražūs prisiminimai ir smagios nuotraukos su balandžiais

Vos tik balti balandžiai atvežami į sutartą paleidimo vietą, tuojau pat svečiai ir kiti smalsuoliai pradeda paukščius aptarinėti ir jais žavėtis. Paukščiai krikštynose ir vestuvėse visuomet sulaukia susirinkusiųjų dėmesio. Fotografai ir filmuotojai gali įamžinti daug gražių ir natūralių akimirkų, kai balandžiai įteikiami šventės dalyviams. Nuostabu, gyvą Dievo tvarinį - baltą balandį laikyti rankose. O po paukščių skrydžio lieka nepamirštami įspūdžiai ir nuostabios nuotraukos. 

 

Balandžių paleidimo tradicijos Lietuvoje. Balti balandžiai krikštynose paleidžiami po krikšto apeigų, kai visi susirinkusieji išeina iš bažnyčios. Jeigu krikštijamas vaikas turi daugiau negu penkis metukus, tuomet balandį gali paleisti pats. Jei vaikelis turi metų mažiau, tuomet balandžius paleidžia jo tėvai ar krikštatėviai. Pavyzdžiui, jeigu leidžiami trys balti balandžiai. Du baltus balandžius gali skraidinti krikšto tėvai, vieną tėtis, o vaikelį sūpuoti mama. Taip pat balandžius galima paleisti visiems kartu iš pintinėlės, kurioje pristatomi balandžiai.

 

Ar paleisti balti balandžiai sugrįžta namo?

Šis klausimas vestuvėse ir krikštynose smalsuolių man užduodamas dažniausiai. Galiu atsakyti taip, kadangi mūsų balandžiai nuolat treniruojami ir ruošiami krikštynų skrydžiams. Todėl paukščiai atlikę savo pasirodymą, nustato savo namų kryptį ir saugiai sugrįžta į gimtas balandines. Tačiau balti balandžiai leidžiami, esant geroms oro sąlygoms, ne uždarose patalpose ir šviesiu paros metu.

 

Informaciją pateikė balandininkas iš www.TaikosBalandziai.lt. Balti balandžiai nuomojami vestuvėms ir krikštynoms nuo 2004 m. Žinios apie balandžius, ilgametis selekcinis darbas ir atkaklumas padeda išauginti ir padovanoti gražiausius balandžių skrydžius Jūsų šventėms. Telefonas pasiteiravimams +370-625-29829.

 

Kopijuoti, platinti, skelbti internetinio tinklalapio www.fotoROMANTIKA.lt nuotraukas ir informaciją be raštiško fotografo sutikimo draudžiama. Juk visuomet galite pasiteirauti elektroniniu paštu (arba telefonu) ir greičiausiai gavę teigiamą atsakymą nuotraukas ir informaciją galėsite naudoti savo tikslams kiek tinkami į valias.

 

 

NUOTRAUKŲ GALERIJOS

Foto galerijos: vestuvinės nuotraukos, renginių, parodų akimirkos ir laisvalaikio fotografija.

< sugrįžti atgal

STRAIPSNIAI

Straipsniai apie vestuves, patarimai jaunavedžiams ir vestuvininkams, vestuviniai tostai, palinkėjimai, vestuviniai žaidimai.

TEIKIAMOS PASLAUGOS

Vestuvių fotografas, balti balandžiai vestuvėms, šventinė atributika ir kita.

 

 

 

   

APIE MUS | PASLAUGOS | NUOTRAUKOS | STRAIPSNIAI | AKCIJOS | NUORODOS | KONTAKTAI         Į viršų^


Copyright © 2009 Fotoromantika.lt All rights reserved.