Balto balandžio simbolis ir reikšmė

Spalio 20, 2009 parašė fotoRomantikas

 

Nuotraukose plasnojantys balti balandžiai. Taip pat pateikta trumpa informacija apie balto balandžio kaip simbolio reikšmę įvairiuose kontekstuose. Nufotografuoti visi balti balandžiai priklauso www.taikosbalandziai.lt balandžių augintojų veislynui. Kontaktinis telefonas dėl balandžių nuomos: +370 625 29829.

 

1

Dantiraštyje įbraižyti rašmenys molinėse lentelėse, senovės Egipto hieroglifai ir gausūs piešiniai, rodo, kad senovės tautos balandžius laikė šventais. BALTI BALANDŽIAI, 2008.

 

2

Krikščionybės pirmtakai - senovės žydai balandžius laikė taip pat šventais. Apskritai, balandžio simbolinė reikšmė stipri visose religijose. BALTI BALANDŽIAI, 2008.

 

3

Biblijinis Nojus leido balandžius iš savo arkos, norėdamas sužinoti, ar nuslūgo tvano vandenys, ir vienas iš jų parnešė Nojui šią linksmą naujieną. BALTI BALANDŽIAI, 2008.

 

4

Tiksliau manoma, kad Nojus po pasaulinio tvano paleido skristi tris balandžius, iš kurių vienas sugrįžo su alyvmedžio šakele - susitaikymo su Dievu ženklas ir nuo to laiko - balandis taikos simbolis. BALTI BALANDŽIAI, 2008.

 

5

Balandžio pavidalu iš dangaus ant Jėzaus galvos nusileido ir Šventoji Dvasia, kai Jono pakrikštytas Kristus brido iš Jordano upės. BALTI BALANDŽIAI, 2008.

 

6

Baltas balandis - tyrumo simbolis, o religiniame mene, pirmiausia, Šventosios Dvasios simbolis. BALTI BALANDŽIAI, 2008.

 

7

Vienas balandis - dažniausiai simbolizuoja Šv. Dvasią. BALTI BALANDŽIAI, 2008.

 

8

Trys balandžiai - tai pats stipriausias tikinčiųjų simbolis. Paleisti balandžiai simbolizuoja Tėvą, Sūnų ir Šv. Dvasią. BALTI BALANDŽIAI, 2008.

 

9

Septyni balandžiai aplink kryžių reiškia septynias Šventosios Dvasios dovanas: išmintį, supratimą, patarimą, tvirtumą, žinojimą, maldingumą ir dievobaimingumą. BALTI BALANDŽIAI, 2008.

 

10

Iš keturių pagrindinių dorybių balandis simbolizuoja susivaldymą. BALTI BALANDŽIAI, 2008.

 

11

Balandis - dažnas simbolis ir kasdieniniame gyvenime. Žalioji Taika, tarptautinis judėjimas už aplinkos apsaugą, pasirinko emblema balandį su alyvmedžio šakele. Balandis simbolizuoja taiką ir viltį. BALTI BALANDŽIAI, 2008.

 

12

Balandžių paleidimas į orą, tai sena, pasaulietiška tradicija. BALTI BALANDŽIAI, 2008.

 

13

Maloniausia, labiausiai Jahvei priimtina auka nuo neturtingų žmonių buvo ne kokios nors vištos ar putpelės, bet pora balandžių: kaip tik juos į šventyklą atnešė ir šv. Marija su šv. Juozapu, kai ėjo ten Dievui paaukoti savo pirmagimį sūnų Jėzų. BALTI BALANDŽIAI, 2008.

 

14

Balti balandžiai poruojasi visam gyvenimui, o paleisti svetimoje vietoje sugeba surasti kelią namo. BALTI BALANDŽIAI, 2008.

 

15

Balti balandžiai simbolizuoja ne vien tik taiką. Šie paukščiai taip pat šeimos santarvės, meilės, atsidavimo, ramybės ir gerovės simbolis. BALTI BALANDŽIAI, 2008.

 

16

 Galbūt todėl, Lietuvoje baltus balandžius populiariausia leisti vestuvių metu. BALTI BALANDŽIAI, 2008.

 

17

Baltų balandžių porelė paleista vestuvėse simbolizuoja dviejų žmonių jungtį, ilgą gyvenimą ir laimingą santuoką. BALTI BALANDŽIAI, 2008.

 

18

Baltos spalvos balandžiai dažniausiai į skrydį palydimi ne tik vestuvėse, bet ir krikštynose. BALTI BALANDŽIAI, 2008.

 

19

Balti balandžiai krikštynoms, kai leidžiamas vienas arba daugiau balandžių, simbolizuoja ryšį ir priartėjimą prie Dievo pasaulio. BALTI BALANDŽIAI, 2008.

 

20

Pakilę balandžiai balti kaip sniegas, suplaks sparnais, iškils į mėlyną dangų ir praneš aplinkiniams apie šventę, o po to patrauks gimtųjų namų link. BALTI BALANDŽIAI, 2008.

 

21

Balandžiai gali tapti įvairių švenčių akcentu, staigmena ar paslaptinga dovana. BALTI BALANDŽIAI, 2008.

 

22

Baltų balandžių paleidimas dažnai nustebina svečius ir tampa kalbų objektu ne tik šventės dieną. BALTI BALANDŽIAI, 2008.

 

23

Balta balandžio spalva - nekaltumo, dieviškumo ir gerumo simbolis, atstovauja naujiems dalykams, nekaltybei, nepriklausomybei ir atgimimo troškimui. Ji skatina tyrumo ir tobulumo troškimą. BALTI BALANDŽIAI, 2008.

 

NUOTRAUKŲ GALERIJOS

Foto galerijos: vestuvinės nuotraukos, renginių, parodų akimirkos ir laisvalaikio fotografija.

 

 

< sugrįžti atgal

STRAIPSNIAI

Straipsniai apie vestuves, patarimai jaunavedžiams ir vestuvininkams, vestuviniai tostai, palinkėjimai, vestuviniai žaidimai.

 

TEIKIAMOS PASLAUGOS

Vestuvių fotografas, balti balandžiai vestuvėms, šventinė atributika ir kita.

 

 

Copyright © 2009 Fotoromantika.lt All rights reserved.